9
73

Części serwisowe czy zamienniki

Stłuczka, usterka – trzeba wydać dużo pieniędzy n naprawę i wtedy mamy dylemat ? czy zaoszczędzić na częściach i wybrać dużo tańsze zamienniki czy kupić oryginalne dużo droższe. Producenci aut znanych marek, życzą sobie ogromne sumy za części do aut, czasami nawet kilka razy więcej niż za zamiennik.

Nowe auto

Jeśli mamy jeszcze gwarancję na podzespoły lub karoserię auta, nie ma co się zastanawiać i należy wydać więcej na oryginalne części. I tak nie mamy wtedy pewności, że auto będzie w tym samym stanie jak poprzednio, jednak lepiej nie tracić gwarancji. W przypadku zakupu zamienników, auto automatycznie straci gwarancję i jeśli coś się zepsuje lub wyjdzie rdza, możemy zapomnieć o darmowej pomocy producenta.

Kilkuletni pojazd

Mało kto mając 10-cio czy 15-sto letni pojazd decyduje się na zakup oryginalnych części. Jest to po prostu nieopłacalne, nawet jeśli nie wszystko będzie idealnie spasowane. Kto wyda 3 tys. złotych na auto warte 10 tys. jeśli można naprawić trochę gorzej za 1,5 tys zł. W przypadku aut między 10 a 5 lat, wybór pomiędzy zamiennikami a oryginalnymi częściami zależy od tego jak bardzo dbamy o auto, choć i tak ok. 80% właścicieli skłania się w stronę tańszych części.

Kupując zamienniki musimy być świadomi, że części oryginalne są wykonane ze znacznie lepszych materiałów, podlegają wielu kontrolom i przez to lepiej nas chronią. Bezpieczeństwo jest ważne, jednak inwestycje w starsze auta mijają się z celem.

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz