8
45

Jaką elewacje wybrać?

Wykańczając dom zawsze skupiamy się w pierwszej kolejności na wnętrzach. Nic dziwnego, domownicy najczęściej od tej strony widzą swój dom, wygląd zewnętrzny nieruchomości ma mniejsze znaczenie. Postrzeganie domu jest również istotne, dlatego po wykończeniu wnętrza domu, warto zastanowić się nad wykończeniem elewacji. Branża budowlana oferuje wiele ciekawych rozwiązań elewacyjnych poczynając od cegieł klinkierowych, a kończąc na zwykłym tynku.

Tanio i szybko

Najtańszym rozwiązaniem elewacyjnym jest zastosowanie tynku, który nałożony na ocieplenie domu wygląda estetycznie i jest tani w eksploatacji, a przy tym elewacja jest wykończona nawet w kilka dni. Nie zrobimy na nikim wrażenia tynkiem jako elewacją, ale możemy być pewni, że spełni swoją funkcję.

Siding

Mało popularnym, ale również ciekawym rozwiązaniem jest siding. Obkładanie domu panelami wykonanymi z tworzyw sztucznych lub drewna jest droższym rozwiązaniem, ale jest znacznie łatwiejszy i tańszy w eksploatacji. Łatwiej można go także myć – wystarczy oblać go wodą z węża ogrodowego.

Cegła klinkierowa

Jednym z częściej wybieranych elewacyjnych rozwiązań jest cegła klinkierowa. Choć to najdroższe rozwiązanie, to dzięki dużej wytrzymałości oraz świetnym właściwościom termoizolacyjnym jest jednym z chętniej wybieranych sposobów na wykończenie elewacji. Cegła klinkierowa jest także ceniona za wyjątkowy wygląd. Domy obłożone cegłami klinkierowymi wyglądają wyjątkowo.

Zobacz komentarze

1 Komentarz

  1. kamil 27-03-2016

Dodaj komentarz