19
127

Motocross ? kiedy zacząć?

Motocross to wyjątkowy sport, wyjątkowo ekscytujący oraz wyjątkowo niebezpieczny. Nie zmienia to faktu, że wielu młodych ludzi garnie się do ścigania na jednośladzie po trudnym terenie. Nic w tym dziwnego, rywalizacja w tym sporcie jest bardzo silna, a każdy błąd może kosztować pozycję zawodnika.

Dzieciaki zafascynowane sportami motorowymi chcą zaczynać jak najwcześniej, jednak tak jak każdy sport, ten również ma umowny wiek graniczny. Już od 5 roku życia, „osesek” może startować w zawodach, nie jest to częste, jednak nawet w Polsce organizowane są tego typu imprezy np. Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe Chełmiec zorganizowało taki ewent, w którym już 5 latkowie mogli rywalizować. Nie każdy zgadza się z taką polityką, jednak dzieciaki tak czy siak zaskakują i radzą sobie na jednośladach prawie jak zawodowcy.

Jeśli planujemy wyszkolić mistrza, najlepiej zacząć właśnie od piątego, roku życia. Dzieci bardzo szybko łapią o co chodzi w tej zabawie. Pamiętajmy jednak, że jeśli dziecko nie czuje pociągu do tego sportu, lepiej nie zmuszać, może to tylko skończyć się nieszczęściem.

Partner artykułu – Liniaszkolenia.pl czyli szkoła prawa jazdy w Warszawie

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz