9
25

Nadszedł schyłek japońskich aut?

Auta japońskie zdobyły w ciągu ostatniego dziesięciolecia opinię niezawodnych, oszczędnych i nowoczesnych. Szczególnie Toyota zyskała w tej kwestii wygrywając na wielu rynkach z autami pochodzącymi z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Koncern Toyoty jest obecnie największym koncernem motoryzacyjnym na świecie, prześcignął już kilka lat temu nawet General Motors. Jednak czy japońskie auta są jeszcze tak dobre jak myślimy?
 

 

Wpadki producentów japońskich aut

W roku 2010 świat najpierw obiegła wiadomość o defekcie bardzo popularnego szczególnie w USA i Japonii Priusa. Następnie jeszcze przed miesiącem Honda ogłosiła, że w dość popularnym Jazzie występuje defekt przewodów elektrycznych, pod sam koniec tego roku także Suzuki ogłosiło, że kolejne małe auto miejskie z ich stajni ma defekt w postaci nadmiernie rdzewiejącego zawieszenia.

Jak to wpływa na sprzedaż?

Takie wiadomości nie cieszą kierowców, bo jak ufać producentowi, który sprzedaje wadliwe produkty? Okazuje się jednak, że takie błędy nie muszą kosztować producentów aż tak dużo, bo spadek sprzedaży najczęściej jest bardzo krótkotrwały. Japońskie koncerny bronią się tym, że dbają o klientów i usuwają defekty na swój koszt, czego nie można powiedzieć o producentach innych marek, które ukrywają i zamiatają takie problemy pod dywan.

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz