17
161

Niezwykłe domy

Nowoczesne budownictwo nie zna granic. Tworzone, a następnie realizowane są niezwykłe projekty. Poznajmy kilka z nich:

Dom – auto

dom

Projektantem budynku w kształcie samochodu jest Markus Voglreiter. Dom jest do zobaczenia w austrackiej miejscowości Gnigl (niedaleko Salzburga). Budynek powstał z połączenia dwóch oddzielnych lokali. Dom samochód wyróżnia się nie tylko wyglądem wizualnym, ale zastosowanymi ekologicznymi systemami (lokatorzy znacznie ograniczają zużycie energii).

Dom na głowie

dom

Drugi z niezwykłych domów został zlokalizowany na niemieckiej wyspie Uznam (w miejscowości Trassenheide). Projektantami obiektu są Polacy – Klaudiusz Gołoś i Sebastian Mikiciuk. Dom na głowie posiada pełne wyposażenie i stał się atrakcją turystyczną. Niejednemu zwiedzającemu może się tam poprzewracać w głowie.

Skalny dom

dom

Trzeci wyróżniający się dom znajduje się w górzystym terenie północnej Portugalii. Budynek ten został wydrążony w połączonych ze sobą głazach. Nie ma dostępu do elektryczności, ale posiada kominek i basen z kamienia.

Dom na wysokościach

dom

Czwarty dom został utworzony 21 metrów nad ziemią. W Thorpeness brytyjczycy wpadli na pomysł budynku opartego na fundamentach wieży ciśnień. Mieszkanie składa się z między innymi z pięciu sypialni i trzech łazienek. By dotrzeć do najwyższego pomieszczenia w budynku trzeba pokonać aż 68 schodów. Dom na wieży ciśnień jest mieszkaniem dla osób osób o mocnych nerwach. 

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz