7
47

Parkingowe zabawy autem po śniegu

Spada śnieg, nawierzchnia robi się wyjątkowo śliska, a nikt na kursach nie uczy jak jeździć autem w takich warunkach. Dlatego początkujący kierowcy pierwszą swoją stłuczkę maja właśnie w trakcie swojej pierwszej zimy.

Policja na parkingach

Nikt nigdy w pełni nie przewidzi zachowania auta na śliskiej nawierzchni. Nawet najwięksi specjaliści od driftu mogą zimą nie wyprowadzić auta z poślizgu. Nie oznacza to jednak, że powinno się z tym przechodzić na porządek dzienny. W czasie zimowych nocy parkingi przed dużymi centrami handlowymi są puste. Są to idealne miejsca do ćwiczenia poślizgów. Problem polega na tym, że nie podoba się to policji, która wlepia solidne mandaty.

Pozwolić ćwiczyć, albo wprowadzić kursy

Często nawet wieloletni kierowcy nie potrafią zachować się podczas poślizgów i powodują znacznie większe zniszczenia, których można by uniknąć dzięki nawet kilku godzinom ćwiczeń. Jednak nikogo to nie interesuje i nawet najmniejsze poślizgi doprowadzają do niebezpiecznych wypadków. Dlaczego więc władze nie pozwalają nam ćwiczyć lub nie wprowadzają kursów szkolenia. Legalnie ćwiczyć możemy jedynie podczas zdarzenia, czyli zdecydowanie za późno, a od tego zależy nasze bezpieczeństwo.

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz