8
22

Policyjne samochody – elektroniczne cacka

Aby prawidłowo wykonywać swoje obowiązki służbowe posiadanie aut wydaje się niezbędnym warunkiem.

Ważna rola w wykonywaniu obowiązków

Widok policjantów, którzy patrolują ulice nikogo w dzisiejszych czasach nie powinien specjalnie dziwić ani zaskakiwać. To rzecz jak najzupełniej oczywista i odbywająca sie w ramach spoczywających obowiązków na stróżach prawa. Jeśli do kontroli sytuacji na drogach wysyłanych jest sporo patroli to sprzyja to zachowaniu porządku publicznego. Zazwyczaj w pojedynczym aucie policjanci jeżdżą we dwójkę, jest to bardziej bezpieczna sytuacja niż gdyby mieli robić to samemu.

Zawsze przecież może wystąpić sytuacja, że zauważą oni jakichś złodziei w większej ilości i pojedyncza osoba mogłaby mieć z ich powstrzymaniem niemałe trudności, a nikomu nie trzeba tłumaczyć, że są ludzie, którzy nie mają szacunku dla policjantów i ta funkcja nie robi na nich żadnego wrażenia. Podczas codziennego patrolowania ulic należy wewnątrz auta mieć wyłączone radia samochodowe, które przeszkadzałaby w prawidłowym wykonywaniu obowiązków. W takim wypadku montowanie zestawu car audio również mija się tu z celem i powołaniem.

Powinno się za to zachowywać stałą łączność ze swoim bezpośrednim przełożonym, czynić to można jednak za pośrednictwem krótkofalówek lub też po prostu telefonów komórkowych, które funkcjonariusze mają zawsze przy sobie. Jeśli chodzi o rodzaj auta w jaki wyposażeni są dzisiejsi policjanci to trzeba przyznać, że nie wyróżniają się oni przepychem czy wysoką jakością na tle pojazdów używanych przez obywateli. Elektronika samochodowa stoi na podobnym poziomie i ten fakt cieszy, ponieważ pokazuje, że policjanci nie stanowią jakiejś elitarnej grupy.

Norma od dawna

Wykonywanie swoich podstawowych funkcji za pomocą samochodu przez policjantów to absolutna podstawa i norma.

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz