8
28

Przetarg i realizacja budowy obiektu

Od wiosny do jesieni w Polsce trwają budowy i remonty. W tym czasie budowane są drogi, domy, bloki, magazyny, stadiony i wiele innych obiektów. Do rozpoczęcia potrzebne są projekty wykonane przez architekta. Otrzymując je, inwestor może ogłosić konkurs na wybranie ekipy budowlanej. By mieć największe szanse na otrzymanie takiego zlecenia, firmy budowlane proponują swoje oferty cenowe. Zwykle wybierana jest ta ekipa, która zaproponuje najniższą cenę za wykonanie budowy. Zaraz po podpisaniu umowy rozpoczynają się prace budowlane.

cieśla-szalunkowy

Od czego zacząć?

Każda budowa zaczyna się od wykonania fundamentów. By wszystko było stabilne potrzebny jest cieśla szalunkowy, który wykonuje drewniany stelaż. Po skończeniu tego zadania, następuje wylanie betonu jako fundamentu. Ekipa budowlana może rozpocząć stawianie murów i ścian. Jeżeli wejście do takiego budynku jest wyżej niż ziemia, to potrzebną będą schody. I do tego zadania będzie potrzebny znowu cieśla szalunkowy. Taka budowa trawa kilka miesięcy. Efekty są widoczne dopiero po kilku tygodniach. Jeżeli ekipa budowlana posiada doświadczonych fachowców taka budowa jest wykonywana w krótszym odcinku czasu.

Uwaga na oszustów!

Nie wszystkie ekipy budowlane są uczciwe. Niektóre wygrywają przetarg przez podanie najniższej ceny. Kiedy dochodzi do budowy używają materiałów gorszej jakości. Dzięki temu mogą zaoszczędzić. Taki proceder może się jednak źle skończyć. Budowa z mniej wytrzymałych materiałów doprowadzi do zawalenia się takiego budynku. Zagraża to bezpieczeństwu użytkowników takiego lokalu. Wykrycie takiej sytuacji doprowadzi do kar i spraw sądowych.

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz