8
32

Stare ale jare ? test używanej Hondy Civic VI gen.

Polacy w nie nalezą do najbogatszych narodów w europie i nie każdego stać na zakup nowego auta z salonu. Najczęściej kupujemy używane auta lub sprowadzamy takie z zachodniej europy. Dziś zajmiemy się Hondą Civic VI generacji produkowaną w latach 1995-2000.

O aucie

Auto to było produkowane w nadwoziach coupe (2/3/5 drzwiowe) oraz kombi, na naszych drogach najczęściej można spotkać 3 drzwiową wersję kupowaną przez młodych kierowców. Auta te pomimo lat nie tracą dużo na wartości(10 letnia Civic ? ok. 16 tys.), wynika to przede wszystkim z ich bezawaryjności i świetnej kultury pracy silnika. Na rynku wtórnym można dostępne jest szereg silników od 1.4 i(75 KM) do 1.8(170KM) w benzynie, jednak najbardziej poszukiwaną i chwaloną wersja jest 1.5 V-tec (114 KM)- świetna równowaga pomiędzy ekonomiką a mocą.

Co się najczęściej psuje

Najczęstszą wadą Hond Civic 6 gen. są rdzewiejące nadkola, jest to wada powszechnie występująca i często kupując jeśli już nie pokazuje się rdza to może się pojawić w najbliższym czasie. Należy także wystrzegać się kupna tego auta od młodych kierowców żyłujących silniki. Choć montowane w Civicach jednostki napędowe są wysoko obrotowe, to jak w każdym przypadku jest pewna granica wytrzymałości materiału, a kierowcy słysząc opinie o tych silnikach wcale się nie przejmują ich kondycją. Jednak większość nawet 15 letnich Hond jest na tyle bezawaryjna, że serwis skupia się jedynie na wymianie eksploatacyjnych części.

Zobacz komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz